Organizator:

Sto lat targów w Poznaniu

Podziel się

Rozpoczynamy roczne obchody okrągłego jubileuszu Grupy MTP!

 

Trudno sobie wyobrazić Poznań bez targów, a targi bez Poznania. Mało która instytucja wywarła tak wielki wpływ na charakter i kształt tego miasta. Związek ten trwa już sto lat, dlatego świętowanie jubileuszu targów potrwa rok.

Przez lata Międzynarodowe Targi Poznańskie były oknem na świat, zwłaszcza kolorowy świat Zachodu. Tu po raz pierwszy w 1957 roku Polacy mieli okazję wypić Coca-Colę, tu w 1929 roku pokazano pierwszy w Polsce telewizor, a w 1956 roku dzięki zagranicznym dziennikarzom uczestniczącym w targach, świat dowiedział się o wielkim strajku robotników w Poznaniu i jego krwawym stłumieniu przez władze.

Targi od początku były miejscem rynkowych premier, gdzie nawiązywano wartościowe kontakty handlowe i promowano polską gospodarkę. Dzięki temu, jeszcze przed II wojną światową, Poznań wyrósł na czwarty pod względem wielkości ośrodek targowy w Europie. Dziś Grupa MTP jest największym organizatorem targów w Polsce i bezapelacyjnym liderem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przez sto lat targi bardzo się zmieniły, tak jak zmieniły się gospodarka i kultura. Dziś nie ma już jednej, trwającej dwa tygodnie, międzynarodowej imprezy – w portfolio Grupy MTP jest blisko setka wydarzeń targowych, zarówno tych dla biznesu (jak BUDMA, Meble Polska, Polagra czy ITM Industry Europe), jak i dla pasjonatów (Poznań Game Arena, Poznań Motor Show czy Cavaliada Tour). Każdego roku targi poznańskie odwiedza przeszło milion osób z całego świata. Jedno pozostaje niezmienne: zawsze były, są i będą miejscem spotkań, do którego przyjeżdża się, by zobaczyć rynkowe nowości i wraca do domu z głową pełną wrażeń i pomysłów.

Jesteśmy firmą na wskroś poznańską, dlatego zależy nam, by nasze miasto dobrze się rozwijało – podkreśla Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. – Dlatego, oprócz organizacji szeregu wartościowych wydarzeń dedykowanych szerokiej publiczności, sukcesywnie wymieniamy też wiaty przystankowe, przygotowujemy się do modernizacji Hali Widowiskowo-Sportowej Arena, otwieramy wkrótce teren targów na miasto, tworząc plac – Strefę Kultury i podziemny parking, remontujemy też restaurację i butikowy hotel w Parku Sołackim – dodaje.

Świętowanie jubileuszu rozpoczyna się 28 maja, w setną rocznicę organizacji I Targu Poznańskiego, który zapoczątkował istnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1921 roku.